Ana Sayfa Gündem 10 Mayıs 2023 122 Görüntüleme

Lider Büyükakın: Türkiye Cumhuriyeti’nin bir çocuğu olarak TOGG ile lakin gurur duyulur

Türkiye’nin birinci yerli arabası TOGG ile programlarına giden Lider Büyükakın, “Bir vatansever olarak bununla lakin gurur duyulur” dedi

Türkiye’nin birinci yerli arabası TOGG ile Kocaeli genelindeki programlarına giden Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, Osmangazi Köprüsü’nden TOGG ile geçerken, “Şu anda üzerinden geçtiğimiz Osmangazi Köprüsü ve TOGG iki süper eser. Cumhurbaşkanımızın ülkemize kazandırdığı sayısız yapıttan yalnızca iki tanesi. Her biri birbirinden özel. Her biri Türkiye’ye adanmış eserler. Yeni Türkiye Yüzyılının sembol yapıtları. Türkiye Cumhuriyeti’nin bir çocuğu olarak, bir vatansever olarak bunlarla bu yapıtlarla yani TOGG ile lakin gurur duyulur” dedi.

 

“YENİ YÜZYIL TÜRKİYE’NİN YENİ YÜZYILI OLACAK”

TOGG ile seyahat ederken hislerini aktarmaya devam eden Lider Büyükakın, “Tüm Türkiye için bir gurur vesilesi. Bütün vatan evlatlarının bunlara sevinmesi, bunlarla gurur duyması beklenir. Köprüler ihtişamıyla, TOGG konforuyla ve güvenliğiyle yeni Türkiye Yüzyılını sembolize eden eserler. Bu inanç olduğu surece, bu adanmışlık olduğu surece, Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve liderliği olduğu surece, milletimizin kararlı bir biçimde Sayın Cumhurbaşkanımızın ardında duruşuyla birlikte biz Çılgın Türkler daha çok şeyler başaracağız. Ve inşallah yeni yüzyıl Türkiye’nin yeni yüzyılı olacak” formunda konuştu. 

 

“İMKÂNSIZ DENİLEN ŞEYLERİ MÜMKÜN HALE GETİRDİ, BAŞARDI”

Başkan Büyükakın, ‘’Yeni yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacak’’ vurgusunun akabinde şunları da söyledi: “Buna tüm yüreğimizle inanıyoruz. Kalben inanıyoruz. Milletimizle birlikte inanıyoruz. Bu millet inandığı vakit, yanlışsız önderlerle yol yürüdüğü vakit çok başarılara imza attı. Başarılamaz, imkânsız denilen şeyleri mümkün hale getirdi, başardı. Biz bu millete inanıyoruz. Bu milletin bağımsızlık ruhuna, kararlılığına, barışa, kardeşliğe, adalete dair duruşuna, mazlumlara yaklaşımına daima şahit olduk. Daima bu türlü düşündük. Çok aziz bir milletimiz var. Kâfi ki önündeki mahzurlar kaldırılsın. Dış güçlerin, karanlık odakların kurduğu tezgâhları bozabilecek, buna vizyonu yeten, farkında olan, buna kapasitesi olan takımları olsun, önderleri olsun. O vakit bu millet çok başarılı hizmetlere, başarılı eserlere, üretimlere, başarılı işlere tek tek imza atmayı bilecek.”

“BİZ YAPAMAYIZ, BİZ BECEREMEYİZ, BİZ KİMİZ ALGISI YIKILSIN”

“Özellikle kırılma devirlerinde daha net görülür” diyerek açıklamalarına devam eden Lider Büyükakın, “Her şey bitti. Türkler tarihe karıştı dendiği anda ayağında çarığı, sırtında elbisesi olmadan bu vatanı yine ayakları üzerine kaldıran şehitlerimizi, ceddimizi hatırladığımızda da tıpkı şeyi görüyoruz. Büyük imkânsızlıklara karşın tarihin çeşitli devirlerinde bu milleti yoktan var eden atalarımızın yaptıklarını biliyoruz. Tekrar bizim evlatlarımızın ruhunda bu hoşluklar bulunduğu surece, bu ruh devam ettiği surece bu milletin evlatları yeniden başarmaya devam edecek. Kâfi ki öğrenilmiş çaresizlik, biz yapamayız, biz beceremeyiz, biz kimiz algısı yıkılsın. Özgüven gelsin. Şayet bu başarılırsa bu milleti kimse durduramaz. Buna tarih şahittir. Gelecek de şahit olacaktır. Bunun destansı tarihi tekrar yazılacaktır.  Bunlar ütopya değil. Ham hayal değil. Bunlar bizim tarihimizin gerçekleri. Bunlar bugünün gerçekleri” diye konuştu. 

 

“GABAR’DA 1 MİLYAR VARİLLİK PETROL BULUNDU”

“Yıllarca bu topraklarda memleketler arası şirketler petrol aradılar, gaz aradılar bulamadılar” hatırlatmasını da yapan Lider Büyükakın, “Yok dediler. Kuyuların üzerini kapattılar, gittiler. Bizi kendilerine mahkûm etmek, muhtaç etmek için Amerikan yardımları vesaire çeşit çeşit şeyler ile bizleri avuttular. Lakin bu milletin evlatları neden olmasın diye aramaya başladıklarında yeniden en son muştusunu aldık. Gabar’da 1 milyar varillik petrol bulundu. 70 milyar dolarlık bir rezerv bulundu. Demek ki aranınca bulunuyormuş. Demek ki yabancılara esir olmadığımızda. Tam bağımsız Türkiye yolunda kararlı adımlarla ilerlediğimizde demek ki yapılabiliyormuş. Şu anda TOGG’a biniyoruz. Yıllarca yapılamaz dendi. İhtilal arabalarını nasıl imha edildiğini burada en gerçek söz imha, dışarıda buna müsaade etmek istemeyenler, kendi ürettikleri araçları bize satmak isteyenler, siz lakin montaj yaparsınız, montaj sanayi sizin neyinize yetmiyor diyenler bu milletin yüreğini kırmak için çeşitli oyunlar oynadılar. Oyunlarda da başarılı oldular açıkçası” dedi.

 

“İMAN VARSA İMKÂN VARDIR DİYE TEKRAREN GÖSTERDİK”

Başkan Büyükakın, “Bu milletin kararlı evlatları, kararlı başkanları tarih boyunca geldi. Vakit geldi onları astılar, vakit geldi onları milletin gözünden düşüren diğer hilelere başvurdular. Tıpkı şeyleri tekrar ediyorlar. Bu bin yıldır tekrar ediyor. Milletinize inandığınızda, kendinize inandığınızda yapamayacağınız hiçbir şey yoktur. İman varsa imkân vardır. Biz bunu son 20 yılda, ondan evvelki yıllarda, daha öncesinde iman varsa imkân vardır diye tekraren gösterdik. Artık de göstermeye devam edeceğiz. TOGG nitekim Türkiye’nin gururudur. Türk mühendisinin, Türk işçisinin istediğinde neler yapabileceğinin göstergesidir. Biz bu araçları yabancılardan almak zorunda değiliz.  Bunun en hoş göstergesidir. Biz bunu niçin yapalım, dışarıdan alalım. Oradan almak daha hesaplı üzere tahlillerle yıllarca bu milleti kandırdılar. Yıllarca bu milletin hamasetini kırdılar. Lakin bunu kendimiz yaptığımızda, bunun beraberinde gelişen ek ekonomileri, ağ iktisadını, beraberinde gelen kümelenmeyi tahlillere hiç dahil etmeden yalnızca arabası burada üretmenin o anki maliyetini bakarak, yurt dışından almanın o anki maliyetine bakarak o hesap hakikat hesap değil demeyi tercih ettiler” vurgusunu yaptı.

 

“BAŞIMIZI KALDIRMAYALIM DEDİĞİNİZDE SİZE VERİLENLE YETİNİRSİNİZ”

“Ama bu araç üretilirken yedek kesimi ile başka aksamlarıyla ilgili diğer bir bölüm de gelişecek” hatırlatmasını lisana getiren Lider Büyükakın, “Çok sayıda bölüm buradan kar sağlayacak. İstihdam imkanları artacak. Yeniden bu türlü bir sanayiyi ayakta tutmak için gerekli olan mühendislik alanları, gereçler, öteki sanayilerin teşvik edilmesini oralarda yatırım yapılmasını rasyonel hale getirecek. Onlara da vesile olacak. Münasebetiyle bunların gerçek tahlillerini önümüzdeki süreçte görmüş olacağız. Yalnızca arabası üretmek ve yurtdışından almayı birbiriyle kıyaslarsanız ardındaki ek iktisatların hesabını yapmazsanız. O vakit niçin üretelim dışarıdan alalım ya da onlar bize müsaade ettiği surece montajını Türkiye’de yapalım. Montaj sanayi sizin neyinize yetmiyor desinler ve biz de bunu kabul edelim. Biz yapamayız diyelim. Boynumuzu büküp duralım. Başımızı kaldırmayalım dediğinizde size verilenle yetinirsiniz. Size biçilen rolle yetinirsiniz. Lakin bizim milletimizin evlatları, mühendisleri, personelleri, yöneticileri dünyanın pek çok yerinde başarılı işlere imza atabiliyorlar. Memleketler arası şirketlerde başarılı vazifeler ifa ediyorlar. Mühendislik yapıyorlar, tasarımcılık yapıyorlar. Dünyanın dört bir yanında iş yapmayı beceriyorlar” formunda konuştu.

 

“TÜRKİYE YENİ BİR SEGMENTE ULAŞTI”

Başkanı Büyükakın açıklamalarına şu formda devam etti: “Kocaeli’ndeki endüstriden örnek verecek olursak, dünyanın dört bir yanına ihracat yapan inanılmaz firmalarımız var. Araba firmalarına yedek modül üreten firmalarımız var. Bunlar yapılabiliyor da kendi arabamızı niçin yapamıyoruz diye sorduğunuzda öteki bir yere geliyorsunuz. “Niye yapamayalım? Onlar yapıyor, bizim onlardan ne eksiğimiz var?” dediğinizde işte o vakit sınıf atlanıyor. Biz de yaparız dediğinizde öteki bir yere varmış oluyorsunuz. Münasebetiyle bu türlü bakmak lazım. Bu türlü yol yürümek lazım. Ve kararlı bir formda yol yürümeye devam edip başarırız demek lazım. Muvaffakiyete inanmak lazım. Bu türlü yapıldığında sayısız yapıtlarla bunların karşılığını alıyoruz. Son 20 yılda Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci 80 yılda yapılan hizmetlerin eksikleri tamamlandı. Böylece Türkiye yeni bir segmente ulaştı. Bakın artık önümüzde öteki bir ülke tarafından üretilen bir otomobil var. Bu otomobil TOGG, ondan çok daha hoş. Tasarım açısından da hoş performans açısından da hoş. TOGG’u, fiyat ve performansı ile diğer markalarla kıyasladığınızda değişik bir yere geliyor.  Bunun alt kesimlere yaratacağı çarpan tesiri yeniden farklı bir yere Türkiye’yi götürecek. Orta gelir tuzağı dediğimiz kişi başına 10 bin dolarlar mertebesine sıkışan ekonomiyi farklı bir yere taşıyacak. Bunu önümüzdeki süreçlerde daha da güzel göreceğiz.”

“İSTİKBALDE EN GÜÇLÜ SEDA TÜRKİYE’NİN SEDASI OLACAKTIR İNŞALLAH”

“Bir işletme kurarsınız o işletmenin birinci anda tutulması vakit alır” diyen Lider Büyükakın, TOGG ile seyahatindeki açıklamalarını şu biçimde tamamladı: “Başlamak zordur. Uçağın kalkması da zordur. Uçak en riskli anını kalkış anında yaşar. Lakin kalkıktan sonra çok daha büyük ivmelere ulaşır. Münasebetiyle bu basamakta olduğumuzu bir defa daha söylemek istiyorum. Tam bir kalkış evresinde Türkiye. Kalkış evresinde uçak karşıdan gelen rüzgarın gücüyle gayret eder ve onu kullanarak havalanır. Şu anda da en sert rüzgarlarla karşı karşıya kalmış vaziyetteyiz. Gecenin en karanlık anı aslında aydınlığın en yakın olduğu andır. Sancının en fazla olduğu an doğumun en yaklaştığı andır. Türkiye’nin bu türlü bir anda olduğunu bu türlü bir bayramın arifesinde olduğunu düşünüyorum açıkçası. Bin yıllık tarihimize baktığımızda, gelecek bin yıla baktığımızda dünyanın siyasi, ekonomik, jeopolitik istikrarlarına baktığımızda güç alanında yapılan yatırımlarla, TOGG’la, köprülerle, duble yollarla, tren yollarıyla, tünellerle Türkiye’nin yüzyıllık hayallerinin gerçek olmaya başladığını bir bir görüyoruz. Bunun ardında güçlü bir irade var. Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı liderliği, milletimizin onun liderliği gerisinde aslanlar üzere duruşu var. Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’nin yükselişi devam edecek. TOGG, Türkiye’nin yeni yüzyılının müjdecisidir bana nazaran. Yeni yüzyılda Türklerin neler yapabileceğini, inanmış milletimizin, bu milletin inanmış evlatlarının, bu milletin kararlı vizyoner başkanıyla birlikte daha neler yapabileceğinin çok hoş bir sembolüdür TOGG. Allah’ın müsaadesiyle biz daha çok şeyler başaracağız. Bu yalnızca bir başlangıç. Daha yeni başlıyoruz. Ve istikbalde en güçlü seda Türkiye’nin sedası olacaktır inşallah.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hack forum warez script gaziantep escort bayan gaziantep escort hacker sitesi
escort izmit muğla escort hack forumbabilbet bahis forum bahis forumu onwin fethiye escort casino siteleri deneme bonusu veren siteler bahis siteleri en güvenilir slot siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu