Ana Sayfa Gündem 6 Nisan 2023 75 Görüntüleme

Isparta Ekrem İmamoğlu’nu Bağrına Bastı

Türk siyasi hayatının en kıymetli isimlerinden, 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in memleketi Isparta, İBB Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’nu, sözün tam manasıyla bağrına bastı.

Merhum Demirel’in İslamköy’deki anıt mezarını ziyaret eden İmamoğlu, Isparta caddelerinde ve Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşların ağır ilgisiyle karşılaştı.

Mezarlık ziyaretinde kendisine armağan edilen, merhum Demirel’le özdeşleşmiş fötr şapkayla Ispartalıları selamlayan İmamoğlu, “Rahmetli Demirel, çok kıymetli baraj projelerine imza atmış bir devlet büyüğümüzdür. O, ‘GAP’ı gaptırmam’ diyen merhum Demirel, bir gün şapkasını kapmaya çalışan bir vatandaşa -hala gözümün önünde- 20 metre sürüklenmesine karşın vermedi şapkayı. Ve ‘Şapkayı gaptırmam’ demişti. Size kelam; ‘Biz bu seçimi gaptırmayız.’ Bu seçimi kaptırmayacağız. Milletimizin yüzünü güldüreceğiz” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte Isparta’yı ziyaret etti. Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek ve Burdur Belediye Lideri Ali Orkun Ercengiz’in eşlik ettiği İmamoğlu’nun Isparta’daki birinci durağı, 9. Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel’in İslamköy’deki anıt mezarı oldu. Merhum Demirel’in kabri başında dua eden ve anıt mezara karanfil bırakan İmamoğlu, anı defterine de hislerini yazdı. İslamköy’den Isparta’ya geçen İmamoğlu, Mimar Sinan Caddesi üzerindeki esnafa, vatandaşların vakit zaman izdihama varan ağır ilgisi altında ziyaretler gerçekleştirdi. İmamoğlu’nu, sözün tam manasıyla bağrına basan Ispartalılar, Cumhuriyet Meydanı’ndaki halk buluşması için de alanı büsbütün doldurdu. 

“BENİ MERHUM DEMİREL’İN MEMLEKETİNDE SİZLERİN HUZURUNA ÇIKARTAN REJİMİN İSMİ, CUMHURİYET”

İmamoğlu, ellerindeki Türk bayraklarıyla görsel şölen yaşatan Ispartalılara özetle şu konuşmayı yaptı: 

“Ne hoşsunuz Isparta. Gül üzeresin, lavanta üzeresin Isparta’m. Çok hoşsunuz. Bu memleketin, bayrağıyla ışıl ışılsın Isparta. Ne hoş burada olmak ne hoş, en ön saflarda hanımefendileri görmek, gençleri görmek, çocukları görmek, beyefendileri görmek. Yürek dolusu teşekkür ediyorum. Milletimizin buluşması burası, Millet İttifakı’nın buluşması. Buradaki coşkulu halkımıza, Saygıdeğer Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını getirdim. Bugün çok özel bir kentteyiz. Bugün bu kent bana, elbette ki merhum Süleyman Demirel’i hatırlatıyor. Allah rahmet eylesin, yeri cennet olsun. Dokuzuncu Cumhurbaşkanımız ve onun neslini, ben daima ‘Cumhuriyet’imizin birinci çocukları’ diye tariflerim. Cumhuriyet’imizin birinci çocukları; İslamköy’de doğup, bu memleketin cumhurbaşkanı olacak yetkiyi onlara veren Cumhuriyet’in çocukları, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocukları. Merhum Demirel, bize Cumhuriyet’in armağanı. Ben de Trabzon’un 40 haneli bir köyünde doğdum. 40 haneli köyünde doğup, anneciğime ve babacığıma layık bir evlat olmak için, hayat uzunluğu daima hoş insan olmak için uğraş ettim. Motamot buradaki çocuklar ve gençler üzere. Beni de merhum Süleyman Demirel’in memleketinde sizlerin huzuruna çıkartan rejimin ismi, Cumhuriyet’tir. Cumhuriyet’e şükrediyorum. Cumhuriyet’e minnet duyuyorum. Atatürk’e minnet duyuyorum.”

“MİLLET GÜLER YÜZ İSTİYOR”

“Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir. Cumhuriyet nedir biliyor musunuz? Devletin millete hizmet ettiği sistemdir. Millet, devletin sahibidir; bir kişi değildir, bir avuç insan değildir. Isparta’dan, merhum Süleyman Demirel’in memleketinden diyorum ki, işte o bir avuç insanın, bir kişilik aklın yönetme çabasında olduğu sistem gidecek, Millet İttifakı gelecek. Millet ne istiyor biliyor musunuz? Millet güler yüz istiyor. Millet, döver üzere değil, sevecek… Ancak üzere de değil, hakikaten sevecek, nitekim gönülden sevecek, oyu için hiç değil, şu memleketin her insanına hizmet etmenin gururunu yaşayacak… Oyu için değil; oy versin, vermesin sevecek. Partiler gelir geçer. Temel olan devlet, temel olan millet. Sevgili hemşehrilerim; yorulduk, farkındayım. Bizi yordu bu sistem ve bu akıl, bizi yordu. Ve hükmetmek. buyruk vermek, talimat vermek; bakın dünya bu rejimi ve bu aklı hafızasından söküp attı. Bu süreçte bunu yaşatanlar ne yazık ki çağın gerisindeki aklı temsil ediyorlar. Memleketimizin güçlü demokrasiyle yönetilmesini ve taçlanmasını istiyoruz. Onun için bu seçimde her şey çok hoş olacak. Toplum genç. Toplum, geleceğe umutla bakmak istiyor. Geleceği yakalamak istiyor. 21. yüzyıl Türkiye’nin yüzyılı olacak. Lakin bugünkü akılla değil. Ne yapalım? Gençlerimize çok hoş bir gelecek hazırlayacağız. Gencimizin zihninden şu geçecek: Ben çalışırsam, yaparım kardeşim. Ben çalışırsam, hakkımı elde ederim kardeşim. Benim devletim hakkını yedirmez. Gençler, o kadar adil ki; milyonlarca gençle bir vesileyle muhatap oluyorum. Bana diyorlar ki; ‘Başkanım, hakkım ise ver, hakkım olmayanı istemiyorum. Lakin hakkımı yedirme kardeşim, yedirme.’ İşte bunun ismi; liyakat. Bunun ismi; ahlak. Bunun ismi; hak, hukuk, adalet.”

“BİZİ YOKSULLAŞTIRAN, BUGÜNÜN İDARE AKLI”

“Bizi yoksullaştıran, bugünün idare aklı. Bundan sıyrıldığımız an, az evvel anlattığım dizilişte; demokrasi, hak, hukuk, adalet, liyakat, ahlak devletin her kuruşuna, her lirasına gözü üzere bakan devlet insanları yetiştirmek; işte bütün bunların sisteme dahil olması, zati milletimizin önünü açacak. Bu millet, gücüyle dünyanın hiçbir yerinde bir gibisi olmayan bir millet. Bakınız bu millet, kurtuluş çabasını, kuruluş çabasıyla birlikte verdi. Kuruluş uğraşı vaktinde; eğitimden sıhhate, ömürden kentleşmeye birçok bahiste ihtilaller yaptı. Önündeki çizgisi, akıldan ve bilimden yana çizdi. O çizgiden çıkmamak için ant içti. Ve ülkenin her karış toprağını eşitleme uğraşında ne oldu? Fabrikalar açtı. O devrin gereksinimlerine dönük, çok güçlü bir sistem kurma uğraşında oldu. Lakin bilhassa son 20 yılda bütün bu anlayıştan, devletin gücünden, devletin aklından, devletin vicdanından, devletin faziletinden ne yazık ki uzaklaşarak, ‘Herkes yüzünü bir şahsa dönsün’ sistemini, geldiler bu memleketin üzerine, son 5 yıldır çökerttiler. Bu seçim, işte bu rejimin çöpe atılma seçimi. Memleketin bütçesini layıkıyla, adaletli bir biçimde kentlerimize dağıtan bir sistemi yöneteceğiz.”

“86 MİLYONUN İKTİDARI OLACAK. 86 MİLYONUN HÜKÜMETİ OLACAK”

“Bizim çektiğimiz zulmü burada anlatsam, tek başına miting olur. Fakat oraya girmeyeceğim. Onlarla uğraşmayacağım artık. Onlar benimle uğraşsın; uğraşıyorlar, biliyorum. Biliyorum beni çok seviyorlar. Lakin biz, onların yaptığı kötülükleri asla yapmayacağız. Adaletli olacağız. Memleketimin insanını, ‘şu partili bu partili’ ayırmayacağız. Partizanlığı bu memleketin bütün kurumlarından, hepinizin huzurunda, söküp atacağımıza kelam veriyoruz. İşte Altılı Masa, Millet İttifakı, tam da birleşmenin gücü, dirliğin gücü, birlikteliğin gücü. Her siyasi anlayış içinde var. Ben, bu işin mimarı, çok değerli Cumhurbaşkanı adayımız, 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyorum. Ben, onunla birlikte, kayıtsız-şartsız milletin birliği ve beraberliği için güçlü adımlar atıp, asla vazgeçmeyen ve 2019 lokal seçimlerinde güçlü muvaffakiyetler elde etmemizi sağlayan DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener’e teşekkür ediyorum. Ve elbette bütün siyasi partilerimizin, o Altılı Masa’daki partilerimizin önderlerine teşekkür ediyorum. Yalnızca onlarla değil, göreceksiniz. Biz, bu seçimde, bu memleketteki bütün partililerin oylarını alacağız. O sandığa atılan oylar, bizi 15 Mayıs sabahı güçlü bir iktidara uyandıracak. O iktidarın, o güçlü hükümetin tek farkı olacak. O iktidar, kendisine oy verenlerin iktidarı olmayacak, 86 milyonun iktidarı olacak. 86 milyonun hükümeti olacak.”

“DEPREMLE YÜZLEŞEN KENTLER -MIŞ ÜZERE TAHLİL BULAMAZ”

“Deprem, hepimizin canını yaktı, içimizi acıttı. Biz, o bölgede yaşayan insanlarımızın yaralarını milletçe daima birlikte saracağız. Zelzele bölgesinde 14 milyon insanımız etkilendi. Aslında şurada olan ekonomik gelirimiz, sarsıntı öncesi şuraya inmişti. Kaybettiğimiz canları yerine koyamayız. Lakin geliri buraya indi. Biz artık ne yapacağız biliyor musunuz? O 14 milyon kardeşimizi, vatandaşımızı, canımızı, ciğerimizi, 86 milyon insanımızla, birbirimizle eşitleyeceğiz. Birebir düzeye geleceğiz. Sonra daima birlikte ayağa kalkacağız. Yeni bir kalkınma, yeni bir yapılanma, yeni bir güçlendirme sürecini yaşayacağız. Bu bölge de zelzele bölgesi. Sarsıntıyla yüzleşen kentler -mış üzere tahlil bulamaz. O tahlili biz biliyoruz. Bu tahlili birlikte yapabiliriz devletin bütün kurumlarıyla. Bunların aklı, onu çözmez. Bunların aklı, hala şu sarsıntı acısında bile, uydurma temeller atarak, uydurma binaların hafriyatlarını yaparak oy peşinde. Yeni acılara, yeni meselelere yöneltmeyelim. Biz, bu kentlerimizi ayağa kaldırmanın metodunu bulalım. Bu da aklı başında bir teknikten geçer, bilimden geçer, okullarımızdan, üniversitelerimizden geçer. Lakin üniversitelerimizi boğdular. Üniversitelerimizdeki özgür alanları yok ettiler. Allah aşkına, buradaki üniversiteyi, sarsıntıdan ötürü niye kapatırsınız? Aklınız alıyor mu? Her meselede, eğitimi niçin baskılıyorsunuz? Fakat bütün bunları çözeceğiz.”

“ORTADA GÜÇLÜ BİR İTTİFAK VAR; MİLLETİN İTTİFAKI”

“Genel Liderimizin, saygıder Cumhurbaşkanımızın çok derin özelliği var; hesap insanı olması, memleketimin her kuruşuna sahip çıkıyor olması. Göreceksiniz, yüz bin öğretmeni de Sayın 13. Cumhurbaşkanımız Kılıçdaroğlu çabucak atayacak. Astsubayların haklarına da o sahip çıkacak. Sıhhat kesiminin, sıhhat kurumlarımızın ne kadar zahmetli olduğunu hepimiz biliyoruz. Göreceksiniz o problemleri da biz aşacağız. Ve ekonomik problemleri aştıktan sonra, güçlü bir kalkınma sürecine daima birlikte yol alacağız. Ortada güçlü bir ittifak var; milletin ittifakı. Elbette hepinizi oraya davet ediyoruz. Birileri, ‘Ben başka gayret edeceğim’ diyebilir. Ben o hususa girmiyorum; yolu açık olsun, beni ilgilendirmiyor. Ancak ortanızdan bir kişi bile, bu birlikten ayrılmayacak. Sizler bu birliğin gücünün bir kesimi olmak zorundasınız. Gelin bu coşkulu büyüyen, büyük topluluğa, bu hoş Millet İttifakı’na katılın. Ayrılmayın, uzaklaşmayın. Milletçe başaralım. Birliğin gücünden ayrılmayın. Millet ittifakından ayrılmayın. Gelin bu işi birinci tıpta bitirelim.”

“ONLARDAN EVVEL ÇAMAŞIR MAKİNESİ BİLE YOKTU

“Rahmetli Demirel’in mezarını ziyaret ettim. Allah, rahmet etsin. Onun bu türlü halkı bir selamlaması vardır, bilirsiniz. Bana o mezar ziyaretinde değerli bir dostumuz, merhum Demirel’in evvelce yanında çalışmış bir büyüğümüz, onun simgesi olan fötr şapkayı bana armağan etti. Aklıma iki kelamı geldi. Hani bir tanesi meşhur; ‘GAP’ı gaptırmam’ diye. Zira çok barajlar yapmış bir devlet büyüğümüzdür. Alışılmış bugünkü akla bakarsan, her şeyi onlar yaptı. Onlardan evvel çamaşır makinesi bile yoktu. Fakat merhum Demirel, çok değerli baraj projelerine imza atmış bir devlet büyüğümüzdür. O, ‘GAP’ı gaptırmam’ diyen merhum Demirel, bir gün şapkasını kapmaya çalışan bir vatandaşa -hala gözümün önünde- 20 metre sürüklenmesine karşın vermedi şapkayı. Ve ‘Şapkayı gaptırmam’ demişti. Size kelam, ‘Biz bu seçimi gaptırmayız.’ Kaptırmayacağız. Bu seçimi kaptırmayacağız. Milletimizin yüzünü güldüreceğiz. Bu millet, hak ettiği yere kavuşacak. Bu millet, âlâ bir idareye kavuştuğu vakit, göreceksiniz yalnızca Türkiye Cumhuriyeti devleti hoş günler yaşamayacak. Bakınız Orta Doğu’dan Kafkaslar’a, kuzeye, Orta Asya’ya, Balkanlar’a, Avrupa’ya varıncaya kadar, dünyada da çok hoş günler yaşayacağız. Onun için benim değerli hemşerilerim; yolumuz uzun, gençliğimiz var, heyecanımız yüksek. Sizlerle bir arada geleceğe yürümek istiyoruz. Ben sırtımı, 15-30 yaş ortası 21 milyon gencimize yasladım. Siz de bu ülkenin gençlerine inancın. Sevgili Ispartalılar, bu seçimde her şey çok hoş olacak.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

youtube izlenme satın al
hack forum warez script gaziantep escort bayan gaziantep escort hacker sitesi
tokat escort muğla escort fethiye escort göcek escort hack forumbabilbet babilbet giriş bahis forum bahis forumu fethiye escort casino siteleri deneme bonusu veren siteler
hack forum